Rekrutacja do Szkoły Doktorskiej
Rekrutacja do Szkoły Doktorskiej Prof. dr hab. Paweł Brzuzan Dyrektor…
Konferencja odbędzie się 9-10 grudnia 2023 r. stacjonarnie w Uniwersytecie SWPS w Warszawie oraz online.
Abstrakty (200-300 słów) oraz propozycje plakatów należy przesyłać do 30 września 2023 r. za pomocą formularza zgłoszeniowego, który znajduje się na stronie internetowej: https://htsummit.pl/
HumanTech Summit to spotkanie człowieka z technologią, którego celem jest podkreślenie powagi ich zdrowej relacji. Misją konferencji jest połączenie ludzi z różnych światów i uświadomienie im, że technologia bez człowieka i człowiek bez technologii nie są w stanie zdziałać w pojedynkę tyle, ile zdziałają współpracując ze sobą.
Konferencja będzie okazją na spotkanie czołowych naukowców i liderów branży z całego świata, którzy przedstawią wyniki prowadzonych przez siebie badań oraz opowiedzą o swoich doświadczeniach i pomysłach na przyszłość. W ubiegłym roku mieliśmy przyjemność gościć takie osoby, jak Tara Behrend z Purdue University, Andrew Schwartz ze Stony Brook University, Youyou Wu z University College London, Moshe Y. Vardi z Rice University oraz Nathanael J. Fast z University of Southern California, który od tego roku wstąpił do komitetu naukowego konferencji!
Rekrutacja do Szkoły Doktorskiej Prof. dr hab. Paweł Brzuzan Dyrektor…
Odpowiedź na to i inne pytania próbują znaleźć uczestnicy projektu…
Nestled deep in the beautiful lake district of North Poland, lies the University of Warmia and Mazury in Olsztyn, a stimulating union of a dynamic, modern city, a beautiful lakeside campus and a thriving academic environment.
W dniach 6-8 maja 2022 r. Koło Naukowe Żywienia i…
To już III Dni Świadomości Żywieniowej! W dniach 10-15 grudnia…
Doktoranci Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie reprezentujący dyscyplinę inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka Piotr Jachimowicz (III rok) oraz Adam Starowicz (I rok) uczestniczyli w 10 dniowym szkoleniu w ramach EEA School on Adding Value to Food Side Streams na Islandii.
Czy masz tytuł magistra lub już wybitne osiągnięcia naukowe i chcesz dalej rozwijać swoje zainteresowania badawcze? Czy lubisz urozmaiconą pracę z szansą prowadzenia badań i nauczania?
Jeżeli czujesz, że jesteś gotowy na doktorat, myślę, że Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie to naprawdę dobre miejsce dla Ciebie!
Doktorat daje możliwość pracy w środowisku akademickim i prowadzenia intrygujących badań w dziedzinie, która Ciebie interesuje. Co więcej, jako uczestnik szkoły doktorskiej otrzymasz stypendium.
Kształcenie w szkole doktorskiej UWM w Olsztynie umożliwia doktorantom zdobywanie umiejętności, które będą im potrzebne zarówno podczas badań jak i w dalszej karierze naukowej po obronie pracy doktorskiej.
Jako doktoranci będziecie pracować w środowisku zaangażowanych pracowników naukowych. Stopniowo przyzwyczaicie się do nowych warunków (życia wśród naukowców 😊), poznacie świat Uniwersytetu z drugiej strony. Będziecie mogli decydować o swoim harmonogramie pracy, o ile nie będziecie uczestniczyć w kursach doktoranckich, nauczaniu, konferencjach lub zadaniach w projekcie. Będziecie mogli wyjechać za granicę na staże badawcze, wzięć udział w krajowych i międzynarodowych konferencjach, gdzie spotkacie zapalonych badaczy z Waszych dziedzin.
Aby odnieść sukces jako doktoranci, musicie być zorganizowani i podejmować inicjatywy, zobaczyć i docenić wartość pracy zespołowej. To są Wasze mega atuty 😀.
Jako doktoranci otrzymujecie wynagrodzenie. Jeżeli zostaniecie rodzicami lub doświadczycie osobistych trudności w swoim życiu, macie prawo do wzięcia urlopu. Przysługuje Wam też prawo do przerw wypoczynkowych.
W pierwszym roku do naszej Szkoły Doktorskiej zrekrutowaliśmy 28 osób. Są to reprezentanci sześciu dziedzin i jedenastu dyscyplin naukowych! Tak, nasza szkoła kształci multidyscyplinarnie. Mamy doktorantów reprezentujących tak odległe dziedziny jak nauki humanistyczne, prawne, jak również techniczne i medyczne.
Kampus uniwersytecki, został nominowany w konkursie National Geographic Polska do tytułu „7 Nowych Cudów Polski”.
Zawody Three Minute Thesis (3MT) odbywają się co roku w ponad 200 uniwersytetach na całym świecie. Uczestnikami konkursu są doktoranci, którzy prezentują wyniki swoich badań w zaledwie 180 sekund. Prezentacja musi być interesująca, angażować publikę i być zrozumiała dla wszystkich. To ćwiczenie rozwija umiejętności prezentacji, komunikacji oraz angażuje do naukowego współzawodnictwa oraz lepszej prezentacji wyników swoich badań.
Prezentacja pracy doktorskiej zawierającej 80,000 słów zajmuje 9 godzin. Oni mają na to… 3 minuty.
Polecamy Newsletter
Bądź na bieżąco ze światem Nauki. Czytaj Nature