O Doktoracie w 3 minuty

Badania prowadzone w ramach trzeciego stopnia studiów dotykają zazwyczaj zawiłych i skomplikowanych tematów. Czy da się opisać je w 180 sekund w jasny i zrozumiały dla każdego sposób? Doktoranci Szkoły Doktorskiej UWM w Olsztynie udowadniają, że to możliwe.

Doktoranci Szkoły Doktorskiej pod opieką profesora Pawła Brzuzana i przy pomocy Telewizji Kortowo zmierzyli się z formułą zawodów 3 Minute Thesis. Konkursu z zakresu komunikacji naukowej, mającego na celu trafienie do jak największego grona odbiorców. Jak im poszło? Zapraszamy do obejrzenia materiału.

Zawody Three Minute Thesis odbywają się już w ponad dwustu uczelniach na całym świecie. Skierowane są do doktorantów, którzy w ciągu 180 sekund muszą przedstawić tematykę swojej pracy. Po raz pierwszy przeprowadzono je w 2008 roku na Uniwersytecie w australijskim Queensland. Dzięki udziałowi w konkursie młodzi naukowcy uczą się prezentować wyniki swoich badań w zrozumiały i ciekawy sposób. A mają na to dokładnie 180 sekund.