Trzecia rekrutacja do Szkoły Doktorskiej UWM w Olsztynie za nami!

Zakończyła się tegoroczna rekrutacja do Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W październiku kształcenie rozpocznie w niej 28 nowych osób.

W tegorocznej rekrutacji udział wzięły 53 osoby. Przyjętych zostało 28. W tym gronie znajdują się także młodzi naukowcy z Indii i Włoch. Dwie kolejne osoby zostały zrekrutowane w ramach programu doktoratu wdrożeniowego (uzyskały już w ten sposób finansowanie swoich badań). W tej chwili mamy już niemal stu doktorantów w naszej Szkole. Uważam to za kamień milowy w jej rozwoju. Mam też przekonanie, że jej siła jest nie w liczbie a w sylwetkach tych wspaniale zapowiadających się młodych ludzi. To entuzjaści nauki! Reprezentują wszystkie dyscypliny nauki naszej Szkoły.

Wszystkim Doktorantom gratuluję. I choć zajęcia w Szkole realizowane będą prawdopodobnie nadal w formie zdalnej (przynajmniej w tym semestrze), jestem przekonany, że pięknie będziecie rozwijać swoją pasję naukową  Kortowie.

Więcej o tegorocznej rekrutacji, i nie tylko, usłyszycie w krótkim wywiadzie z red. Martą Wróblewską z Radia UWM FM.

Aktualności

Rekrutacja do Szkoły Doktorskiej

Rekrutacja do Szkoły Doktorskiej Prof. dr hab. Paweł Brzuzan Dyrektor Szkoły Doktorskiej UWM w Olsztynie Czy masz tytuł magistra lub już wybitne osiągnięcia naukowe i chcesz dalej rozwijać swoje zainteresowania badawcze? Czy lubisz urozmaiconą pracę…

Czytaj więcej »
IV Dni Świadomości Żywieniowej

W dniach 6-8 maja 2022 r. Koło Naukowe Żywienia i Profilaktyki Żywieniowej UWM w Olsztynie organizuje kolejną, już czwartą edycję wydarzenia „Dni Świadomości Żywieniowej”. Tegoroczna edycja będzie obejmowała sesję trzech dni wykładowych, na których specjalnie…

Czytaj więcej »
These Are the Highest Resolution Photos Ever Taken of Snowflakes | Innovation | Smithsonian Magazine
Życzenia świąteczne

Wszystkim Doktorantom, Wykładowcom, Radzie Naukowej i Sympatykom Szkoły Doktorskiej Składamy Życzenia Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i Dobrego Nowego Roku, Dbajcie o siebie! Zespół Szkoły Doktorskiej.

Czytaj więcej »
To już III Dni Świadomości Żywieniowej!

To już III Dni Świadomości Żywieniowej! W dniach 10-15 grudnia 2021 r. Koło Naukowe Żywienia i Profilaktyki Żywieniowej UWM w Olsztynie organizuje kolejną, już trzecią edycję wydarzenia „Dni Świadomości Żywieniowej”. Wydarzenie to będzie obejmowało sesję…

Czytaj więcej »
From Wasteful To Tasteful

Doktoranci Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie reprezentujący dyscyplinę inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka Piotr Jachimowicz (III rok) oraz Adam Starowicz (I rok) uczestniczyli w 10 dniowym szkoleniu w ramach EEA School on Adding Value to Food Side Streams na Islandii.

Czytaj więcej »
Kolejne projekty na Doktorat wdrożeniowy w Szkole Doktorskiej

Ciekawe, ambitne projekty stały się już wizytówką naszej Szkoły Doktorskiej. Doktorat wdrożeniowy to w skrócie praca badawcza doktoranta, która ma wymiar nie tylko teoretyczny, ale i praktyczny. Tu znajdziesz przykłady doktoratów wdrożeniowych realizowanych na Uniwersytecie Warmińsko Mazurskim w Olsztynie.

Czytaj więcej »
Doktorat w 180 sekund!

O Doktoracie w 3 minuty Badania prowadzone w ramach trzeciego stopnia studiów dotykają zazwyczaj zawiłych i skomplikowanych tematów. Czy da się opisać je w 180 sekund w jasny i zrozumiały dla każdego sposób? Doktoranci Szkoły…

Czytaj więcej »

Warte uwagi

Magazyn Nature

Gorąco zachęcamy do subskrypcji newslettera Nature Briefing magazynu Nature. 

Nature.com