Trzecia rekrutacja do Szkoły Doktorskiej UWM w Olsztynie za nami!

Zakończyła się tegoroczna rekrutacja do Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W październiku kształcenie rozpocznie w niej 28 nowych osób.

W tegorocznej rekrutacji udział wzięły 53 osoby. Przyjętych zostało 28. W tym gronie znajdują się także młodzi naukowcy z Indii i Włoch. Dwie kolejne osoby zostały zrekrutowane w ramach programu doktoratu wdrożeniowego (uzyskały już w ten sposób finansowanie swoich badań). W tej chwili mamy już niemal stu doktorantów w naszej Szkole. Uważam to za kamień milowy w jej rozwoju. Mam też przekonanie, że jej siła jest nie w liczbie a w sylwetkach tych wspaniale zapowiadających się młodych ludzi. To entuzjaści nauki! Reprezentują wszystkie dyscypliny nauki naszej Szkoły.

Wszystkim Doktorantom gratuluję. I choć zajęcia w Szkole realizowane będą prawdopodobnie nadal w formie zdalnej (przynajmniej w tym semestrze), jestem przekonany, że pięknie będziecie rozwijać swoją pasję naukową  Kortowie.

Więcej o tegorocznej rekrutacji, i nie tylko, usłyszycie w krótkim wywiadzie z red. Martą Wróblewską z Radia UWM FM.

Aktualności

Women in Tech Summit 2024 coraz bliżej!

UWM w Olsztynie z dumą wspiera kobiety w nauce, biznesie i branży tech & IT! Dlatego zachęcamy nasze Doktorantki i Doktorantów do wzięcia udziału w największej konferencji (nie tylko!) dla kobiet w nowych technologiach w…

Czytaj więcej »
HORYZONT EUROPA Dzień informacyjny na UWM

Działający przy UWM Horyzontalny Punkt Kontaktowy PR UE Polska Północna – Olsztyn (HPK) serdecznie zaprasza na DZIEŃ INFORMACYJNY PROGRAMU HORYZONT EUROPA: „Jak pokierować swoją karierą naukową i wykorzystać możliwości Horyzontu Europa”. Spotkanie będzie miało miejsce…

Czytaj więcej »
Fulbright Junior Research Award 2025-26

Ruszył nabór stypendium w ramach programu Fulbright Junior Research Award. Wnioski przyjmowane są do 6 września 2024 roku. Fulbright Junior Research Award to stypendia dla osób przygotowujących rozprawę doktorską w polskich instytucjach naukowych. Celem stypendium…

Czytaj więcej »
Szkoła Doktorska UWM w Olsztynie beneficjentem programu NAWA STER

Projekt Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie pt. „Internacjonalizacja Badań i Transdyscyplinarne Kształcenie w Szkole Doktorskiej UWM w Olsztynie” otrzymał finansowanie w ramach programu STER – Umiędzynarodowienie Szkół Doktorskich. Realizowany będzie od stycznia 2024 roku…

Czytaj więcej »
Życzenia świąteczne i noworoczne

Wszystkim Doktorantom, Wykładowcom, Radzie Naukowej życzymy zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz sukcesów w realizacji planów zawodowych i osobistych w nadchodzącym 2024 Roku. Dyrektor Szkoły Doktorskiej wraz z pracownikami Biura Szkoły Doktorskiej.

Czytaj więcej »
Szkoła Doktorska po raz pierwszy na Student EXPO UWM

8 listopada 2023 roku pracownicy Szkoły Doktorskiej wraz z doktorantami mieli przyjemność uczestniczyć na Student EXPO UWM. Studenci mogli poznać ofertę Szkoły Doktorskiej, zasady rekrutacji oraz tajniki studiów doktoranckich. Dowiedzieli się jakie dodatkowe aktywności są…

Czytaj więcej »

Warte uwagi

Magazyn Nature

Gorąco zachęcamy do subskrypcji newslettera Nature Briefing magazynu Nature. 

Nature.com