Trzecia rekrutacja do Szkoły Doktorskiej UWM w Olsztynie za nami!

Zakończyła się tegoroczna rekrutacja do Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W październiku kształcenie rozpocznie w niej 28 nowych osób.

W tegorocznej rekrutacji udział wzięły 53 osoby. Przyjętych zostało 28. W tym gronie znajdują się także młodzi naukowcy z Indii i Włoch. Dwie kolejne osoby zostały zrekrutowane w ramach programu doktoratu wdrożeniowego (uzyskały już w ten sposób finansowanie swoich badań). W tej chwili mamy już niemal stu doktorantów w naszej Szkole. Uważam to za kamień milowy w jej rozwoju. Mam też przekonanie, że jej siła jest nie w liczbie a w sylwetkach tych wspaniale zapowiadających się młodych ludzi. To entuzjaści nauki! Reprezentują wszystkie dyscypliny nauki naszej Szkoły.

Wszystkim Doktorantom gratuluję. I choć zajęcia w Szkole realizowane będą prawdopodobnie nadal w formie zdalnej (przynajmniej w tym semestrze), jestem przekonany, że pięknie będziecie rozwijać swoją pasję naukową  Kortowie.

Więcej o tegorocznej rekrutacji, i nie tylko, usłyszycie w krótkim wywiadzie z red. Martą Wróblewską z Radia UWM FM.

Aktualności

Kolejne projekty na Doktorat wdrożeniowy w Szkole Doktorskiej

Ciekawe, ambitne projekty stały się już wizytówką naszej Szkoły Doktorskiej. Doktorat wdrożeniowy to w skrócie praca badawcza doktoranta, która ma wymiar nie tylko teoretyczny, ale i praktyczny. Tu znajdziesz przykłady doktoratów wdrożeniowych realizowanych na Uniwersytecie Warmińsko Mazurskim w Olsztynie.

Czytaj więcej »
Doktorat w 180 sekund!

O Doktoracie w 3 minuty Badania prowadzone w ramach trzeciego stopnia studiów dotykają zazwyczaj zawiłych i skomplikowanych tematów. Czy da się opisać je w 180 sekund w jasny i zrozumiały dla każdego sposób? Doktoranci Szkoły…

Czytaj więcej »
Anaerobic digestion for biowaste management

19 maja br. odbędą się wykłady otwarte pt. „Anaerobic digestion for biowaste management – Fermentacja beztlenowa w gospodarce bioodpadami”. Wykłady w języku angielskim poprowadzi Pan Profesor Shubiao Wu z Uniwersytetu w Aarhus w Danii.

Czytaj więcej »
How to Get Published – Open Access

How to Get Published – Open Access Opublikowanie badań w czasopiśmie naukowym nie musi być trudne. Eksperci z wydawnictwa Wiley przygotowali krótki webinar przeznaczony specjalnie dla autorów i badaczy, wyjaśniający wszystko, co musisz wiedzieć o…

Czytaj więcej »
Warming up

Wszystkim Doktorantom, Wykładowcom i Sympatykom Szkoły Doktorskiej Składamy Życzenia Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i Dobrego Nowego Roku,   Dbajcie o siebie!   Zespół Szkoły Doktorskiej   PS. Nie tylko nam zaczyna brakować mroźnych zim…  Warming…

Czytaj więcej »
Save the world by saving phosphorus

Save the world by saving phosphorus Doktoranci szkoły doktorskiej Magdalena Zaborowska i Piotr Jachimowicz, na co dzień pracujący w Katedrze Biotechnologii w Ochronie Środowiska UWM w Olsztynie, zostali zakwalifikowani do międzynarodowego grona 30 osób, które…

Czytaj więcej »
Doktorantka Szkoły Doktorskiej potrójnie nagrodzona!

Doktorantka Szkoły Doktorskiej potrójnie nagrodzona! Jedną nagrodę i 2 wyróżnienia zdobyła za swoją pracę magisterską Patrycja Pawelec – ubiegłoroczna absolwentka architektury krajobrazu, obecnie doktorantka w Szkole Doktorskiej UWM. Nagrodzona praca nosi tytuł „Turystyczne zagospodarowanie zabytków…

Czytaj więcej »

Warte uwagi

Magazyn Nature

Gorąco zachęcamy do subskrypcji newslettera Nature Briefing magazynu Nature. 

Nature.com