Trzecia rekrutacja do Szkoły Doktorskiej UWM w Olsztynie za nami!

Zakończyła się tegoroczna rekrutacja do Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W październiku kształcenie rozpocznie w niej 28 nowych osób.

W tegorocznej rekrutacji udział wzięły 53 osoby. Przyjętych zostało 28. W tym gronie znajdują się także młodzi naukowcy z Indii i Włoch. Dwie kolejne osoby zostały zrekrutowane w ramach programu doktoratu wdrożeniowego (uzyskały już w ten sposób finansowanie swoich badań). W tej chwili mamy już niemal stu doktorantów w naszej Szkole. Uważam to za kamień milowy w jej rozwoju. Mam też przekonanie, że jej siła jest nie w liczbie a w sylwetkach tych wspaniale zapowiadających się młodych ludzi. To entuzjaści nauki! Reprezentują wszystkie dyscypliny nauki naszej Szkoły.

Wszystkim Doktorantom gratuluję. I choć zajęcia w Szkole realizowane będą prawdopodobnie nadal w formie zdalnej (przynajmniej w tym semestrze), jestem przekonany, że pięknie będziecie rozwijać swoją pasję naukową  Kortowie.

Więcej o tegorocznej rekrutacji, i nie tylko, usłyszycie w krótkim wywiadzie z red. Martą Wróblewską z Radia UWM FM.

Aktualności

Szkoła Doktorska UWM w Olsztynie beneficjentem programu NAWA STER

Projekt Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie pt. „Internacjonalizacja Badań i Transdyscyplinarne Kształcenie w Szkole Doktorskiej UWM w Olsztynie” otrzymał finansowanie w ramach programu STER – Umiędzynarodowienie Szkół Doktorskich. Realizowany będzie od stycznia 2024 roku…

Czytaj więcej »
Życzenia świąteczne i noworoczne

Wszystkim Doktorantom, Wykładowcom, Radzie Naukowej życzymy zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz sukcesów w realizacji planów zawodowych i osobistych w nadchodzącym 2024 Roku. Dyrektor Szkoły Doktorskiej wraz z pracownikami Biura Szkoły Doktorskiej.

Czytaj więcej »
Szkoła Doktorska po raz pierwszy na Student EXPO UWM

8 listopada 2023 roku pracownicy Szkoły Doktorskiej wraz z doktorantami mieli przyjemność uczestniczyć na Student EXPO UWM. Studenci mogli poznać ofertę Szkoły Doktorskiej, zasady rekrutacji oraz tajniki studiów doktoranckich. Dowiedzieli się jakie dodatkowe aktywności są…

Czytaj więcej »
Nowy rok akademicki w Szkole Doktorskiej zainaugurowany!

40 doktorantów rozpoczęło w roku akademickim 2023/2024 kształcenie w Szkole Doktorskiej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W gronie pierwszorocznych doktorantów znalazło się 9 osób zza granicy ( jeden obywatel Ghany, dwóch obywateli Kenii, jeden obywatel Korei…

Czytaj więcej »
Rekrutacja do Szkoły Doktorskiej

Rekrutacja do Szkoły Doktorskiej Prof. dr hab. Paweł Brzuzan Dyrektor Szkoły Doktorskiej UWM w Olsztynie Czy masz tytuł magistra lub już wybitne osiągnięcia naukowe i chcesz dalej rozwijać swoje zainteresowania badawcze? Czy lubisz urozmaiconą pracę…

Czytaj więcej »
IV Dni Świadomości Żywieniowej

W dniach 6-8 maja 2022 r. Koło Naukowe Żywienia i Profilaktyki Żywieniowej UWM w Olsztynie organizuje kolejną, już czwartą edycję wydarzenia „Dni Świadomości Żywieniowej”. Tegoroczna edycja będzie obejmowała sesję trzech dni wykładowych, na których specjalnie…

Czytaj więcej »

Warte uwagi

Magazyn Nature

Gorąco zachęcamy do subskrypcji newslettera Nature Briefing magazynu Nature. 

Nature.com