Jestem absolwentką kierunku pedagogicznego ze specjalnościami: Pedagogika szkolna z animacją kulturalną (studia licencjackie) oraz Terapia pedagogiczna i wspomaganie rozwoju dziecka zdolnego (studia magisterskie) na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

W ramach swoich prac dyplomowych prowadziłam badania związane z uczestnictwem dzieci i młodzieży wiejskiej w kulturze oraz postrzeganiem kobiecości przez dzieci na przykładzie wybranych bajek.

W ramach rozprawy doktorskiej prowadzę badania dotyczące tranzycji nauczycieli z życia zawodowego do emerytury z wykorzystaniem podejścia procesualnego.

Od 2019 roku jestem przewodniczącą Koła Aktywizacji i Wspierania Animatorów „KAWA”.

Dzięki działalności w ramach koła naukowego mogłam realizować się prowadząc badania związane ze skutecznością narzędzi e-learningowych w edukacji studentów oraz wzorców kobiecości przedstawionych w filmach Walta Disneya.

Wolny czas poświęcam na gry logiczne, planszówki, fantastykę, kibicowanie polskim siatkarzom oraz spacery z psem.

Sabina Sokołowska

Doktoranci 2021

Technologia żywności i żywienia

Nauki teologiczne