Kolejne projekty na Doktorat wdrożeniowy w Szkole Doktorskiej

Ciekawe, ambitne projekty stały się już wizytówką naszej Szkoły Doktorskiej. Doktorat wdrożeniowy to w skrócie praca badawcza doktoranta, która ma wymiar nie tylko teoretyczny, ale i praktyczny. Tu znajdziesz przykłady doktoratów wdrożeniowych realizowanych na Uniwersytecie Warmińsko Mazurskim w Olsztynie.

Doktorat Wdrożeniowy

Niedawno, pozyskane zostały dwa granty na Doktorat wdrożeniowy w naszej szkole. Doktorantka prof. Piotra Podlasza, Pani Małgorzata Mierzejewska, zbada wraz z Transpharmation Poland Sp. z o.o, możliwość wykorzystania danio pręgowanego do przesiewoweo wysoce przepustowego testowania nowych substancji o potencjalnym działaniu terapeutycznym w zaburzeniach ośrodkowego układu nerwowego, natomiast pan Krzysztof Waśkiewicz, pod okiem prof. Łukasza Zielonki i ze wsparciem przedsiębiorstwa ChemProf. s.c.  będzie pracował nad dodatkiem paszowym dla trzody chlewnej, który przyczyni się do biodegradacji mykotoskyn (Zearalenonu) zawartych w materiałach paszowych za pomocą enzymów drożdżowych.

Mocno trzymamy kciuki!

Paweł Brzuzan