Profesor tytularny nauk weterynaryjnych, zatrudniony na stanowisku profesora w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Badanie wpływu różnych dawek bisfenolu A i bisfenolu S (analogu BPA) (substancji powszechnie występującej w tworzywach sztucznych) na neurochemiczną charakterystykę struktur nerwowych zaopatrujących przewód pokarmowy świni domowej. Wpływ suplementacji akrylamidem na kodowanie chemiczne neuronów jelitowego układu nerwowego na terenie żołądka świni. Badanie wpływu ostrej hiperglikemii na zmienność fenotypową neuronów jelitowego układu nerwowego w dwunastnicy, jelicie czczym i biodrowym świni domowej. Badania wpływu zapalenia spowodowanego podawaniem popularnych leków z grupy NLPZ (naproksenu, indometacyny i aspiryny) na ekspresję substancji biologicznie czynnych w neuronach jelitowego układu nerwowego (ENS) dwunastnicy świni domowej.

Prof. dr hab. Jarosław Całka